פעילויות ובידור לבתי אבות- יש עניין בכל מקום
 
היכולת להעניק להורים שלנו את הטוב ביותר הוא אחד הצרכים הנמצאים לנגד עיננו. האתגר והעניין בחיים אינו מסתיים ברגע בוא אנו מגיעים לגיל השלישי. האפשרויות לפעילויות בבתי האבות הן רבות ומגוונות ותורמות רבות לאיכות החיים מבחינת פרמטרים רבים.
 
אני וידידי השעיר - פעילויות באמצעות בעלי חיים
פעילויות באמצעות בעלי חיים הם לא סתם פעילויות ובידור לבתי אבות אלא חוויה ויכולת פיתוח והבראה לסובלים מבעיות שרירים, בעיות זיכרון ועצבים רופפים. היכולת לעבוד עם בעלי החיים ולדאוג להם מכניסה עניין ומשמעות חדשה לחייהם אל הדיירים בבתי האבות. מחקרים פסיכולוגיים ופסיכיאטריים רבים אשר נערכו ברחבי העולם מוכיחים כי פעילויות ובידור בבתי אבות ע"י עבודה וטיפול בבעלי חיים תורמת לשיפור הבריאותי, תורמת למצבי דיכאון ודכדוך ושיפור היכולת הקוגניטיבית והמוטורי במצבים של ניוון שרירים, דמנציה, אלצהיימר ועוד.
 
חוגי ריתמיקה – ללא הגבלת גיל
מפעילים ואנשי מקצוע העורכים פעילויות ובידור לבתי אבות, ביניהם מטפלים מערביים ואלטרנטיביים ממליצים פעמים רבות על פעילויות ובידור לבתי אבות, כמו פעילויות  תנועתיות. חוגי ריתמיקה, המשלבים גם סגנונות ריקוד תורמים לשיפור זרימת דם החופשית לגוף, משפרים את מצב הרוח, טובים למניעת מצבים של ניוון והחלשות השרירים ומניעת מצבי דיכאון בעת תחושה של בדידות או קשיים בריאותיים. היכולת להניע את הגוף בגיל השלישי תחת בהשגחה מקצועית, מומלצת ע" רופאים רבים בהתאם ליכולת הגופנים והתאמת רמת הקושי למצב בריאותו של הדייר.
 
לימוד והעשרה לגיל הזהב- האקדמיה נכנסת אל בית האבות
חוגי העשרה ולימודים אקדמאיים מסוגלים לתת מענה ומילוי הזמן לדיירי בית האבות. פעילויות ובידור לבתי אבות יכולים להתקיים גם ע"י לימודי העשרה ואפילו לימודים גבוהים. פינו תקציב והשקעה בלימודים על פי רמת יכולת הריכוז של הקבוצה תורמת רבות לחיזוק הזיכרון, מניעת מחלות שכחה ואיבוד הזיכרון ברמות השונות ולעיתים פותרים בעיות וקשיים הנוצרים עקב מצב התחלתי של מחלות שכחה ואיבוד הזיכרון בקרב אוכלוסיית הזהב.
 
 
פעילויות ובידור בבתי אבות, הם הדרך שלנו להכיר תודה ולהחזיר בחזרה לאנשים שנתנו לנו והשקיע בנו כל חיינו. קיימות פעילויות ובידור בבתי אבות אותם ניתן להוציא אל הפועל בהתאמה לתקציב בית האבות עצמו, סבסוד של קופות החולים ושיתוף פעולה ועידוד מצד הבנים. הדרך שלנו לומר תודה לא חייבת להיות בצורה של מותרות בשווי הון תועפות אלא הצורך הבסיסי להעניק לדיירים בבתי האבות איכות חיים אלמנטארית.
 
טלפון      049576611

פקס        049576613

דוא"ל      kamel@inter.net.il

כתובת     מעיליא 25140 ת.ד 265

אצולת המונטפורט - מעיליא

FacebookGoogle+Twitter