בתי חולים סיעודי והצוות המטפל בקשישים
הרבה מן הקשישים נמצאים במצב סיעודי, מצב בו הם אינם עצמאיים לחלוטין ונזקקים להרבה מאוד סיוע מצד הסובבים אותם. המצב הסיעודי יכול להיות זמני אך גם מתמשך או תמידי, ולכן נשקלת האופציה לאשפז את הקשישים בבית אבות סיעודי בו הם יקבלו את מיטב הטיפולים והסיוע מאנשי המקצוע הטובים ביותר.
מהו מצב סיעודי?
אל בית חולים סיעודי מכניסים אך ורק אנשים הסובלים מבעיות ומוגבלויות מסוימות, עליהן נפרט להלן: אנשים סיעודיים הם כאלה שאינם יכולים להתרחץ לבד, להתלבש לבש, לאכול באופן עצמאי, לעבור ממצב של שכיבה לישיבה ועמידה, אנשים שאינם יכולים לשלוט על הסוגרים שלהם, אנשים שמתקשים בניידות, למשל קשישים הנזקקים לכסא גלגלים, הליכון או מקל הליכה. חלק מהסיעודיים מוגבלים חלקית וחלקם זקוקים לסיוע מלא בכל התחומים, ולכן, גם המוסד לביטוח לאומי ומשרד הבריאות קובעים על פי מדדיהם את אחוזי הנכות והמוגבלות של הסיעודיים. כאשר קשישים סיעודיים חולים במחלה מסוימת, מלבד קשייהם האובייקטיביים, הם נכנסים אל בית חולים סיעודי, בו הם מקבלים את כל הנדרש להם.
על הצוות המטפל בקשישים בבית האבות
בית חולים סיעודי מיועד לקשישים הסובלים ממחלות ובעיות שונות המאפיינות את גיל הזקנה. בתוך בית חולים סיעודי עובדים מיטב אנשי המקצוע: רופא גריאטרי, רופא פנימאי, רופא פסיכיאטרי, רופא משפחה ושני רופאים כלליים. בית חולים סיעודי מעסיק גם רופא כירורג, רופא כלי דם, אורטופד, רופא נשים, רופא עיניים ורופא שיניים. בבית החולים הסיעודי יש עוד צוות נרחב: שני עובדים סוציאליים, דיאטנית, מרפא בעיסוק ומוזיקה, שני פיזיותראפיסטים עם התמחות בשיקום. צוות סיעוד ו 70% מהאחיות המועסקות בבית החולים הן בעלות תואר ראשון בסיעוד והתמחויות על בסיסיות בתחומים שונים. לכל איש צוות בבית החולים תפקיד ייחודי משלו, ולכן, ישנו מענה כוללני לצרכים הרבים של הקשישים הסיעודיים.
תפקיד אנשי הצוות בבית אבות
למעשה, הקשישים הסיעודיים סובלים ממגוון מחלות, קשיים ובעיות, ולכן בית חולים סיעודי מציע את מיטב אנשי הצוות, בעלי המקצוע המובחרים ביותר בנמצא. כך בדיוק ניתן מענה כוללני לכל צרכיהם של הקשישים. אנשי הצוות מתייחסים לכל קשיש באופן פרטני, בהתאם למחלותיו ובעיותיו תוך מתן יחס חם ואמפאטי הן לקשישים הסיעודיים והן לקרוב המשפחה. אנשי הצוות השונים זמינים לאורך כל שעות היממה, כך שישנו גם מענה בעיתות חרום. לפני שאתם בוחרים בית חולים סיעודי לקרובי משפחה, יש לוודא שהם אכן מעסיקים את כל אנשי הצוות המוזכרים בראשית המאמר על מנת להעניק טיפול אופטימאלי לקשישים ועל מנת שניתן יהיה להעניק להם את המענה ההולם ביותר בעיתותיהם הקשות.
 
 
 
טלפון      049576611

פקס        049576613

דוא"ל      kamel@inter.net.il

כתובת     מעיליא 25140 ת.ד 265

אצולת המונטפורט - מעיליא

FacebookGoogle+Twitter