בחירת בית חולים גריאטרי
מסגרת בית אבות מורכבת מכמה מחלקות שונות כאשר כל מחלקה מיועדת עבור אוכלוסיה מסויימת, אחת מתוך אותן מחלקות הקיימות בבית אבות הינה בית חולים גריאטרי. בית חולים גריאטרי הינו מוסד סיעודי שמקבל קשישים במצב סיעודי, מרותקים לכסא גלגלים, תשושי נפש, תשושים וסיעודיים מורכבים, בדרך כלל, בבית חולים גריאטרי שוהים קשישים אשר סובלים ממחלה קשה שמונעת מהם לתפקד באופן עצמאי בחיי היום יום כמו: לבישת בגדים, רחצה, אכילה, ניקיון וכן הלאה. הקשישים הללו זקוקים למעקב רפואי צמוד יעיל ומהיר שמעניק בית חולים הגריאטרי.
מה הם השירותים הניתנים בבית חולים גריאטרי?
בית חולים גריאטרי מציע שירות הכולל: ליווי רפואי צמוד, השגחה צמודה תוך בקרה על תפקודו ומצבו של הקשיש, ניתן מענה מהיר זמין ויעיל בזמן של מחלה וקשיים כאלה ואחרים, השירות מציע גם ליווי ותמיכה סוציאליים, מרפאה בעיסוק המתמקדת בפיתוח ושימור היכולות הגופניות של הקשישים, טיפולי פיזיותרפיה, סיוע בפעולות בסיסיות יומיומיות כמו: אכילה, רחצה, לבישת בגדים, הליכה ועוד, בדיקות דם תקופתיות, רכישת תרופות מקופות החולים, בדיקות דם תקופתיות ועוד שירותים אשר נועדו לסייע ולהקל על סבלו ומוגבלותו של המטופל.
כיצד בוחרים בית חולים גריאטרי?
בחירת בית אבות או בית חולים גריאטרי מורכבת מכמה שיקולים:
  1. טיב השירות, המקצועיות והניסיון של הרופאים בבית החולים בטיפול בבעיות של הגיל המבוגר.
  2. מיקום המוסד – ישנה חשיבות רבה לבחירת בית חולים שיהיה באזור הקרוב למשפחתו של המטופל, אם לדוגמא הקשיש גר באיזור הצפון הכדאיות היא ללכת על בית חולים גריאטרי שנמצא באותו איזור כמו אצולת המונפורט המשרת את התושבים הגרים בעכו, כרמיאל, מעלות, נהריה והאזורים מסביב.
  3. לא להסתפק בבדיקה בספר הטלפונים או בחיפוש באינטרנט אלא לגשת לבית החולים הגריאטרי, לשוחח עם הצוות, לראות את היחס שלהם כלפי המטופלים האם היחס ניתן מתוך כבוד למבוגר ולהתרשם מהמקצועיות שלהם.
  4. צריך לבדוק אם הצוות הרפואי נותן מענה לבעיה הרפואית של הקשיש.
  5. לברר האם בית האבות מחזיק רישיון ממשרד הבריאות לטיפול בחולים סיעודיים.
  6. יש לבדוק האם בית האבות מספק שירות רפואת חירום או שירותי אמבולנס מיידי.
 
טלפון      049576611

פקס        049576613

דוא"ל      kamel@inter.net.il

כתובת     מעיליא 25140 ת.ד 265

אצולת המונטפורט - מעיליא

FacebookGoogle+Twitter