אצולת המונטפורט - מהם השירותים המלאים הניתנים בבתי אבות?

מהם השירותים המלאים הניתנים בבתי אבות?


גיל הזקנה איננו גיל קל לכל הדעות. החיים משתנים מקצה לקצה, ורבים מהקשישים מוצאים עצמם במצב סיעודי, מצב המצריך התייחסות אחרת והתנהלות שונה. ישנם קשישים אשר מעדיפים להישאר בבית המוכר שלהם, וישנם כאלה אשר דווקא יעדיפו להיכנס לגור בבית אבות אשר מספק מענה כמעט מושלם לכל צרכיהם. במאמר זה אנו נדבר על השירותים הרבים הניתנים בבתי אבות.
בתי אבות ושירותים רפואיים
בית אבות חייב לספק מגוון שירותים שונים, בהם גם שירותים רפואיים זמניים לאורך כל שעות היממה, אבל, אין בית אבות אחד דומה למשנהו. ישנם בתי אבות המיועדים לקשישים עצמאיים או חצי עצמאיים, או בתי אבות לקשישים סיעודיים אשר אינם יכולים להתנהל באופן עצמאי. בית אבות מעניק לדייריו ליווי רפואי על ידי מיטב הרופאים הגריאטריים ורופאים מתחומים אחרים. אם למשל מדובר על בתי אבות סיעודיים, תוכלו למצוא בהם מחלקת לב גריאטרית, מחלקת עור גריאטרית, מחלקה אורטופדית, מחלקה פסיכיאטרית לקשישים תשושי נפש ולקשישים הסובלים ממחלות שיטיון ואלצהיימר, מחלקת עור וכל שנדרש על מנת להעניק לקשיש את הטיפול האופטימאלי.
עוד שירותים חשובים
בתי אבות רבים מעסיקים צוות סיעודי נרחב הכולל לא רק רופאים, אלא גם אחיות סיעודיות, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ומרפאים בעיסוק. כל בית אבות חייב לספק את התזונה האופטימאלית לשוכנים בו, ולכן בתי אבות מעסיקים את מיטב התזונאיות אשר יודעות להתאים לכל קשיש את התפריט האופטימאלי מבחינתו. ישנם בתי אבות המציעים לכל דייר לחצן מצוקה, באמצעותו הוא יכול להזעיק בכל רגע נתון, סיוע מהיר ויעיל של רופאים ואנשי צוות. בית אבות מספק לא רק טיפול רפואי וחדרי אשפוז (כאשר הכוונה היא כמובן לבית אבות סיעודי), אלא גם תרופות אשר אין לגבות בעבורן תשלום נוסף. במקרים בהן אנו מדברים על ביתי אבות סיעודיים, הם יספק לקשישים גם טיטולים ומוצרי ספיגה אחרים למבוגרים, לאלה אשר אינם שולטים באופן חלקי או מלא על הסוגרים. כמו כן, כל בתי האבות מספקים עוד שירותים בהם שירותי כביסה, אחזקה וניקיון.
איך מתאימים לקשישים את בית האבות?
הפרמטר הכי חשוב אליו יש להתייחס הוא רמת העצמאות של הקשיש. לקשישים סיעודיים ניתן למצוא בתי אבות מצוינים, אשר יעניקו להם את כל הנדרש, החל מטיפולים רפואיים, וכלה בטיפולים מיטיבים אחרים. קשישים עצמאיים הם כבר סיפור אחר, ולכן לא כל קשיש, אפילו אם הוא סיעודי, תמיד ירצה להשתכן בבית אבות, חלקם מעדיפים להישאר בבית, יש לבחון כל מקרה לגופו, ורק אז ליטול החלטה מושכלת.
 
אצולת המונטפורט ,
מעיליא , 25140 ,ת"ד 265
טלפון : 04-9576611  ,פקס : 04-9576613
נבנה ע"י