אצולת המונטפורט - בתי אבות ושירותים רפואיים

בתי אבות ושירותים רפואיים


גיל הזקנה איננו גיל קל לכל הדעות. החיים משתנים מקצה לקצה, ורבים מהקשישים מוצאים עצמם במצב סיעודי, מצב המצריך התייחסות אחרת והתנהלות שונה. ישנם קשישים אשר מעדיפים להישאר בבית המוכר שלהם, וישנם כאלה אשר דווקא יעדיפו להיכנס לגור בבית אבות אשר מספק מענה כמעט מושלם לכל צרכיהם. במאמר זה אנו נדבר על השירותים הרבים הניתנים בבתי אבות.
בתי אבות ושירותים רפואיים
בית אבות חייב לספק מגוון שירותים שונים, בהם גם שירותים רפואיים זמינים לאורך כל שעות היממה, אבל, אין בית אבות אחד דומה למשנהו. ישנם בתי אבות המיועדים לקשישים עצמאיים או חצי עצמאיים, או בתי אבות לקשישים סיעודיים אשר אינם יכולים להתנהל באופן עצמאי. בית אבות מעניק לדייריו ליווי רפואי על ידי מיטב הרופאים הגריאטריים ורופאים מתחומים אחרים. אם למשל מדובר על בתי אבות סיעודיים, תוכלו למצוא בהם מחלקת לב גריאטרית, מחלקת עור גריאטרית, מחלקה אורטופדית, מחלקה פסיכיאטרית לקשישים תשושי נפש ולקשישים הסובלים ממחלות שיטיון ואלצהיימר, מחלקת עור וכל שנדרש על מנת להעניק לקשיש את הטיפול האופטימאלי. עוד מועסקים רופאים פנימאים, פסיכיאטר, רופא משפחה ורופאים כלליים. כמו כן ניתן למצוא רופא כירורג, רופא כלי דם, אורטופד, רופא נשים ורופא שיניים.
שירותים נוספים הניתנים לקשישים
בית אבות ערוך להעניק לקשישים את כל הטיפולים להם הם זקוקים. בבית האבות ישנם רופאים גריאטריים, אחיות, מטפלות מיוחדות אשר כל יעודן הוא לטפל בקשישים, עובדי משק, פסיכולוגים המתמחים בגיל זקנה, עובדי סוציאליים המטפלים הן בקשישים והן בבני משפחתם הזקוקים גם הם לתמיכה. בנוסף, ניתנים שירותים על ידי גורמים פרא רפואיים כגון פיזיותרפיסטים המבצעים  ביחד עם הקשישים תרגילי פיזיותרפיה,ומרפאים בעיסוק אשר מסייעים לקשישים לבצע עבודות שונות שונות כמו גם ריפוי באומנות, ציור, ועוד.
כיצד עוד מסייע בית האבות לקשישים?
בית אבות מציע עוד שלל סוגי סיוע לקשישים. בבית האבות יסייעו להם לאכול, להתרחץ, להתלבש, להחליף טיטולים ולנקות צרכים.כמו כן, הקשישים יהיו נתונים למעקב רפואי רציף, יעברו בדיקות פיזיות וקוגניטיביות, יהיה מי שיעקוב אחר נטילת התרופות שלהם, כל זאת תוך כדי ליווי רפואי לאורך כל שעות היממה או כפי הנדרש. בית אבות יעניק לקשישים שירותי בישול וניקיון וכביסה, יעניק לקשישים פעילויות העשרה בשעות הפנאי, פעילויות תרבותיות ופעילויות חברתיות. כמו כן, יינתנו טיפולי שיקום, התעמלות בונת עצם. בנוסף לכל הנ"ל, יינתנו שירותי רפואת חירום, כל קשיש זקוק למעקב רפואי רציף, לא משנה מהן מחלותיו מהן קשייו. הצוות הרפואי חייב להיות רוב העת עם היד על הדופק במיוחד כאשר מדובר על קשישים הסובלים מדמנציה, אלצהיימר, חולים המרותקים למיטה, חולים על כיסא גלגלים, חולים הזקוקים לעירויים, חולי סרטן הזקוקים לטיפולים כימותרפיים. למעט כל השירותים הללו, בית אבות גם יעניק שירותי אמבולנס מידיים.
 
אצולת המונטפורט ,
מעיליא , 25140 ,ת"ד 265
טלפון : 04-9576611  ,פקס : 04-9576613
נבנה ע"י