אצולת המונטפורט - למי מיועדים בתי חולים סיעודיים ומה מאפיין אותם?

למי מיועדים בתי חולים סיעודיים ומה מאפיין אותם?


הרבה מן הקשישים נמצאים במצב סיעודי, מצב בו הם אינם עצמאיים לחלוטין ונזקקים להרבה מאוד סיוע מצד הסובבים אותם. המצב הסיעודי יכול להיות זמני אך גם מתמשך או תמידי, ולכן נשקלת האופציה לאשפז את הקשישים בבית חולים סיעודי בו הם יקבלו את מיטב הטיפולים והסיוע מאנשי המקצוע הטובים ביותר.
מהו מצב סיעודי?
אל בית חולים סיעודי מכניסים אך ורק אנשים הסובלים מבעיות ומוגבלויות מסוימות, עליהן נפרט להלן: אנשים סיעודיים הם כאלה שאינם יכולים להתרחץ לבד, להתלבש לבש, לאכול באופן עצמאי, לעבור ממצב של שכיבה לישיבה ועמידה, אנשים שאינם יכולים לשלוט על הסוגרים שלהם, אנשים שמתקשים בניידות, למשל קשישים הנזקקים לכסא גלגלים, הליכון או מקל הליכה. חלק מהסיעודיים מוגבלים חלקית וחלקם זקוקים לסיוע מלא בכל התחומים, ולכן, גם המוסד לביטוח לאומי קובע על פי מדדיו את אחוזי הנכות והמוגבלות של הסיעודיים. כאשר קשישים סיעודיים חולים במחלה מסוימת, מלבד קשייהם האובייקטיביים, הם נכנסים אל בית חולים סיעודי, בו הם מקבלים את כל הנדרש להם.
מהו בית חולים סיעודי?
בית חולים סיעודי מיועד לקשישים הסובלים ממחלות ובעיות שונות המאפיינות את גיל הזקנה. בתוך בית חולים סיעודי ישנן כמה וכמה מחלקות שונות בהן מחלקה פסיכיאטרית המטפלת בקשישים תשושי נפש ובקשישים הסובלים מדמנציה ומחלות דומות אחרות. מחלקת טיפול נמרץ גריאטרית לקשישים הנמצאים במצבים אקוטיים מסכני חיים, מחלקת שיקום גריאטרית, מחלקה זו מסייעת לקשישים להשתקם מטראומות כגון תאונות או פגיעות אחרות. בתוך בית החולים ישנה גם מחלקת לב גריאטרית המטפלת בקשישים הסובלים מבעיות לבביות, מחלקת עור, מחלקה אונקולוגית ומחלקה אורטופדית. כפי שניתן לראות, בית החולים מספק קשת רחבה של טיפולים ומענה לקשישים ובכל המישורים.
על הצוות המיומן והמנוסה
בית חולים סיעודי יש בו צוות עובדים מיומן ומנוסה המומחה בתחום הסיעודי. הצוות כולל רופאים גריאטריים, אחיות ואחים אשר התמחו בתחום הסיעוד, עובדת סוציאלית המטפלת הן בקשיש והן בבני המשפחה, פסיכולוגית, מרפאה בעיסוק, מטפלים אישיים, תזונאיות המתאימות היטב את התזונה בצורה פרטנית לכל קשיש וקשיש, וככלל, צוות נרחב העונה על כל הצרכים של הקשישים הסיעודיים. קשיש סיעודי יכול גם לקבל את כל הסיוע בבית ולהיות מלווה על ידי מטפל פרטי, אבל לעיתים, המציאות מכתיבה אחרת, ועדיף כבר לאשפז את הקשיש בבית חולים סיעודי אשר מעניק מענה מקיף וכולל לכל בעיותיו. כך כל הטיפולים יהיו בהישג יד במקום אחד, ובכל עת בה נשקפת איזושהי סכנה לקשיש, יהיה מי שיטפל בו בזמן אמת. בבתי החולים ישנם כמובן קשישים סיעודיים רבים, ולכן הקשיש גם לא יחוש עצמו בודד וגלמוד, תמיד יהיה מי שיארח לו חברה, ולכן לא מדובר רק על האספקטים הפיזיים עימם מתמודד הקשיש, אלא גם על אלה הרגשיים והחברתיים.
 
אצולת המונטפורט ,
מעיליא , 25140 ,ת"ד 265
טלפון : 04-9576611  ,פקס : 04-9576613
נבנה ע"י